Po delší době se nám povedlo zvítězit na hřišti v Rynholci a to nejtěsnějším možným způsobem

12. kolo 11. 11. 2012 | 14:00
SK Sparta Řevničov: Peterka – Urbanovič, Tóth (Pesl), Vacínek (Kučera), Mudra – Hošek (Landa), Murčo, Pedál, Petráček – Bechynský, Zejmon

Branky: Vacínek

Rozhodčí: Szabo – Blín, Sedláček

Po vydřeném vítězství na domácí půdě, kdy jsme přivítali Lišany, jsme se tentokráte představili na půdě Rynholce. Ten se po venkovní prohře prozatím pohybuje na průběžném devátém místě, když na svém kontě má dvanáct bodů. Naše mužstvo je s devatenácti body na místě šestém. Dnešní utkání bylo sehráno na umělé trávě a utkání odřídili tři sudí. Jako hlavní rozhodčí Szabo, na lajnách mu vypomohli Sedláček a Blín.

Do dnešního utkání jsme nastoupili v kompletní sestavě. Hrálo se na umělé trávě, kterou skoro po celý zápas sužoval déšť. Do utkání jsme vstoupili tak, jak jsme si řekli a to aktivně. Hosté to ze začátku utkání zkoušeli dlouhými nakopávanými míči, ale s těmi si naše obrana s přehledem poradila. Naše mužstvo se snažilo kombinační hrou dostat před soupeřovu branku. O něco aktivnější byl náš celek, ale ze začátku chybělo zakončení, z čehož těžili domácí, kteří podnikaly brejky do leckdy otevřené obrany. Do první vážnější šance se mohl probít po pravé straně Mudra, ale v poslední chvíli si kopačák ukopl. Hosté se dostali po brejkové situaci do zakončení z velkého vápna, ale míč o kousek minul naší branku. Do velké šance se dostal po chybě domácích beků Bechynský, když se řítil sám na brankáře. Náš útočník se dostal do vápna, ale nezakončil tvrdě a gólman domácích ukryl loptu do rukavic. Na druhé straně se snažili domácí udeřit standardní situací zahranou za naší obranu, ale míč byl dlouhý a doplachtil až do autu. Skóre se pohnulo okolo dvacáté minuty. Naše mužstvo vybojovalo rohový kop, kterého se ujal Zejmon. Poslal centr na přední tyč, kde prodlužoval Tóth na zadní tyč, kde doklepával levý obránce Vacínek. Pak musel hřiště opustit pro zranění Hošek, kterého nahradil Landa. Aby toho nebylo málo, o chvíli později musel hřiště opustit s bolestivou grimasou i Vacínek a do hry šel Kučera. O zakončení se pokusil následne Murčo, ale jeho projektil šel hodně mimo bránu. Domácí se do zakončení dostávali sporadicky, i když některé situace mohli vyřešit mnohem lépe a vytěžit z nich více. První poločas jsme díky brance našeho beka vyhráli 1:0.

Do druhého poločasu se sestava neměnila, jelikož jsme měli k dispozici už jenom jedno střídání. Domácí nejdříve poslali do druhého poločasu jednoho hráče a o chvíli plynoucí půle druhé šel do hry další hráč a to útočník. Na domácích byla vidět snaha, že s výsledkem chtějí něco udělat, ale spousty jejich akcí jim hatila jejich nepřesnost. Do první vážnější šance se dostalo naše mužstvo, ovšem proměnit jí nedokázalo. Do velké šance se poté probíjel Landa, když mu adresoval přihrávku na malé vápno Bechynský, ale Landa byl dobře pokrytý a nakonec z toho byl pouze rohový kop. Po něm přišla ještě jedna střela z velkého vápna, ale ta skončila mimo tři tyče domácích. Ve stoprocentní šanci se následně ocitl Zejmon, když mu do vápna přihrál Bechynský. Zejmon si loptu zpracoval a poté vystřelil po zemi k tyči, ovšem tak přesně, že jí orazítkoval a balón se odrazil zpět přímo do rukavic domácího brankáře. Domácí si svojí jedinou obrovskou šanci ve druhém poločase schovali až ke konci. Po zahraném rohovém kopu se lopta odrazila na velké vápno, odkud pravý obránce vystřelil, ale Peterka dobrou střelu dokázal vytáhnout na rohový kop. Kdo by čekal ke konci zápasu tlak domácího mužstva, ten musel být zklamaný. Rynholečtí se sice snažili, ale všechny jejich akce končily buď na kopačkách našich hráčů a nebo vinou nepřesnosti mimo hrací plochu. Pojistit naše vítězství mohl Zejmon po zaváhání domácí obrany, ale k míči měl o něco dále než brankář domácího mužstva a ten loptu odkopl do bezpečí. Když naposledy zadul do píšťaly sudí Szabo, bylo jasné, že si odvezeme další tři body a v tabulce se posuneme zase o kousek výše.

V dnešním utkání jsme byli lepším mužstvem, bojovali jsme a po zásluze jsme byli odměněni třemi body. Domácí si vytvořili pouze jedinou stoprocentní šanci, tu ovšem neproměnili, kdežto náš celek jednu z mnoha ano a zvítězil. Další utkání sehrajeme na domácí půdě. Soupeřem našemu mužstvu bude soused v tabulce a to Chrášťany. Utkání je naplánováno na neděli 18.11. 2012 od 13:30 SEČ.

8 thoughts on “12. mistrovský zápas

1. Hoši pěkně,:)Další důležitej zápas za námi a 3 body doma!Super:)

To se mi líbí

2. Super, už potřebujeme ale zimní přestávku, nějak se nám ty zranění začínají hromadit…ještě zabojujeme o body ve dvou zbývajících…

3. Přihrávku na Landu na malé vápno nedával Murčo ale Bechynský:)Ještě 6 bodu a na tabulku by se mohlo koukat po dlouhé době příjemně…