V oslabené sestavě jsme druhý poločas zabojovali a vezeme tři body.

SK Sparta Řevničov: Peterka – Urbanovič, Hošek, Landa, Pesl – Tóth, Bílek, Husák Jakub, Arnošt (Kučera, Pidrman) – Bechynský, Ládek

Trenéři: Bobák, Šrytr

Branky: Bechynský, Tóth

Rozhodčí: Polívka – Titlbach, Kalaš

Delegát: Mrázek

V sobotním dopoledni jsme zakončili sezónu 2013-2014. Šanovští požádali o přeložení zápasu z neděle dopoledne na sobotu na tentýž čas. Náš celek souhlasil a utkání tak bylo předehrávkou pro ostatní víkendové zápasy. V podzimním měření sil jsme si na domácí půdě se soupeřem poradili v poměru 3:0. Domácím už o nic nešlo a našemu celku v podstatě také ne, snad jen o co nejlepší umístění na konci soutěže, jelikož první dva celky projevily zájem o postup do vyšší soutěže. Dnešní utkání odřídili tři sudí. Jako hlavní Polívka, na lajnách mu vypomohli Titlbach a Kalaš.

V dnešním utkání jsme postrádali několik hráčů. Hanzlík, Murčo a Petráček odjeli na Votvírák. Zejmon zapoměl, že se hraje ráno a tudíž se nedostavil. Převlečený do hry nebyl ani náhradní brankář Pavel Tomeš. Do utkání jsme vstoupili velmi špatně. Soupeř byl v prvních dvaceti minutách jednoznačně lepší a náš celek zatlačil na svojí polovinu. Hrál jednoduše, dával balón rychle od nohy a hlavně, co bylo nejmarkantnějším rozdílem ze začátku, byl pohyb. Naše mužstvo bylo mrtvé, nedařila se rozehrávka a spoustu balónů jsme se tudíž snažili hrát vzduchem. To ovšem nebylo to, co by na soupeřovu obranu mělo platit. Domácí se dostali do několika šancí po rohových kopech, ale ani jeden nakonec nedokázali dostat do naší branky. Obrovská šance Šanova se naskytla ovšem o chvilku později. Domácí záložník se dostal sám před Peterku, ale ten mu zmenšil úhel a domácího borce parádně vychytal. Naše největší šance se naskytla po jedné povedené akci středem hřiště. Do zakončení se za vápnem dostal Bílek a přízemní střelou trefil tyčku domácí brány, od které se lopta odrazila a projela před brankou, odkud jí soupeř uklidil do autu. Na druhé straně se takřka opakovala situace z minulé šance soupře, když Tóth ztratil balón kousek za velkým vápnem a domácí střední záložník vyslal na zteč svého spoluhráče. Ten šel středem sám na Peterku, ale náš brankář opět předvedl perfektní zákrok a stále držel naše naděje hodně vysoko. O střelbu ze střední vzdálenosti se pokoušel Hošek, ale branku bohužel pro naše mužstvo netrefil. Na druhé straně trochu zachyboval Peterka, když netrefil dlouhý balón za obranu, ale následně tuto chybu napravil a domácímu útočníkovi sebral skokem pod nohy jasný gól. Hrstka přihlížejících diváků si na své rozhodně nepřišla. Změnit to mohl Arnošt, když mu z první adresoval do vápna balón Tóth, ale náš hráč si nepohlídal offsidovou past. Vlnu emocí několikrát zvedl hlavní sudí Polívka, který odpískal leckdy vymyšlené fauly. První poločas branku nepřinesl a do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

Do druhého poločasu nahradil Arnošta ve hře navrátivší se Kučera. Po prvím poločase bylo jasné, že pokud zde chceme uspět, musíme radikálně změnit náš styl hry. Bylo to lepší, ale stále to nebylo ono. Oba týmy byly nervózní, k čemuž přispěl opět několikrát sudí Polívka, který pískal snad jiné utkání a to co viděl on, nikdo jiný neviděl. Na domácích bylo vidět, že se chtějí v posledním zápase před dokopnou rozloučit vítězstvím a hrnuli se dopředu. Po jedné jejich akci se dostal ve vápně do souboje střední záložník Šika, kterému skluzem vypíchl balón Urbanovič. Sudí Polívka neváhal ani vteřinu a nařídil pokutový kop. Toho se ujal Sekyra a poslal jej po zemi na levou stranu, náš brankář neměl šanci. Tato penalta ještě víc rozdmýchala již tak napjatou atmosféru a stále se přerušovalo a něco někomu vysvětlovalo. Hlavní arbitr ještě našim hráčům vysvětloval, proč že to vlastně odpískal pokutový kop, ale to nás nezajímalo. Branka platila a to bylo pro další vývoj zápasu nejdůležitější. Náš celek začal konečně hrát fotbal. Do úprku se po vysunutí Hoška dostal po levé straně Jakub Husák, nasrvíroval přízemní centr do vápna, tam se okolo svého strážce obtočil Bechynský a balón poslal pod břevno, bylo srovnáno. Pak došlo k souboji u lajny, kde byl odpískán faul na jednoho z domácích beků, kterého se dopustil Ládek. Rozhodčí mu ukázal žlutou kartu, načež se zvedl praporek pomezního Titlbacha, který signalizoval něco k hlavnímu sudímu. Následně vytáhl Polívka druhou žlutou a následně červenou kartu a Ládek šel do sprchy. Opět se dlouho nehrálo, gestikulovalo se a vůbec fotbalu to rozhodně neprospělo. To byl zlomový moment utkání. Naše hráče to vyburcovalo a byť byli domácí častěji u míče a kombinovali, stoprocentní šanci si ovšem nedokázali vytvořit. Naopak na druhé straně mohla přijít studená sprcha. Bílek vysunul mezi beky Tótha, ale ten tváří v tvář gólmanovi nedokázal skórovat, když se mu jej nepovedlo obstřelit. Hrálo se po většinu druhé půle na naší straně. Šanovští to zkoušel střelbou ze střední vzdálenosti, přihrávkou mezi beky, ale i dlouhými nakopávanými míči. Nic z toho se neujalo a proto mohlo opět udeřit na straně druhé. Tóth si zpracoval balón z autu, obtočil se u lajny okolo obránce a centrem našel mezi obranou Bechynského, ale tomu lopta lehce uskočila a již nedokázal zakončit, obrovská škoda. To co se nepovedlo před pár minutami, na to jsme mohli zapomenout o něco později, Domácí ledabyle rozehrávali ve svém pokutovém území, až se dostal balón k brankáři, ten se jej snažil vrátit zpět na beka, ale jeho přihrávku vystihl Tóth a strhl vední na naší stranu. Ihned po rozehrávce se soupeř dostal do velké šance. Ve vápně se dostal do zakončení, ale orazítkoval pouze tyč naší brány. Definityvu zápasu mohl dát po přihrávce Bechynského kapitán Hošek, který se dostal ke střele na velkém vápně, ale jeho střela prosvištěla těsně vedle levé tyčky. Když se ani v závěrečných minutách a tříminutovém nastavení domácím nepovedlo vyrovnat, odjíždíme ze Šanova s cenným tříbodovým ziskem.

V prvním poločase měl šance pouze soupeř, ty ovšem díky fantastickým zákrokům Peterky nedokázal proměnit. Druhý poločas otevřeli domácí z již v článku popsaného pokutového kopu. Na ten dokázal odpovědět po přihrávce Jakuba Husáka útočník Bechynský. Vítězství v deseti lidech našemu celku vystřelil po obrovské chybě domácího brankáře Tóth. Sezónu jsme tedy zakončili vítězstvím a horší jak pátý určitě neskončíme. Za týden se bude konat dokopná, podrobnosti budou ještě upřesněny.